Rýže Basmati 5 kg Zobrazit v plné velikosti

Rýže Basmati 5 kg

Basmati je nejkvalitnější odrůda dlouhozrnné rýže, pěstované na jižních svazích Himálají v Indii a Pakistánu. Basmati bývá nazýváno „indické šampaňské“. 

Více informací

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici
Doporučujeme Doporučujeme!

399 Kč

» Přidat do mého seznamu přání

Basmati je nejkvalitnější odrůda dlouhozrnné rýže, pěstované na jižních svazích Himálají v Indii a Pakistánu. Basmati bývá nazýváno „indické šampaňské“.

 

Rýže Basmati je charakteristická dlouhým, štíhlým, kvalitním zrnem. Je snadno a rychle stravitelná, splňuje zásady zdravé výživy.

Rýže Basmati má nižší glykemický index, tzn. méně kalorií, než běžné druhy rýže a obsahuje minimum cukru a lepku. Díky tomu je vyhledávanou potravinou u zastánců zdravé výživy, sportovců a nedílnou součástí redukce váhy a diet.

 

Je vynikající při přípravě exotických pokrmů, stejně jako příloha k běžné evropské kuchyni. Basmati znamená doslova "královna vůní" a tento přídomek vznikl díky jejímu jedinečnému aroma a chuti připomínající oříšek. Basmati se skladuje dva roky, aby se zbavila veškeré vody. Její typickou výhodou je, že se při vaření nelepí. Uvařená rýže je proto sypká a má jemnou oříškovou vůni.

 

Způsob vaření:

Pro dobrou kvalitu, propláchněte rýži ještě před vařením studenou vodou. Nechte stát ve vodě 25-30 minut. Pro 250 g rýže použijte 1 l vody. Do vařící vody přidejte rýži a nechte 25-30 minut vařit.

 

Země původu: Pakistán

Ostatní výrobky ve stejné kategorii: